ערר על החלטת ועדה מקומית

ועדת הערר המחוזית הורתה לועדה המקומית לתקן את הטבלאות שנעשו בצורה שגויה בתוכנית 3388 (המשך מתחם הגוש הגדול בצפון ת"א) ולערוך אותן מחדש באופן שיתחשב בבעלים המאוגדים. החלטת הוועדה תשפיע על אופן חלוקת המגרשים של בעלים מאוגדים בפרויקטים נוספים, בין היתר בפרויקט תא/3700 וחוף התכלת, בהם עתידה להיעשות חלוקה דומה.

עו"ד מרים דונין (שוב) שייצגה מספר בעלי מגרשים בערר, מציינת, כי מעתה על העירייה לשים את הדגש על ההתאגדויות ולא להתעלם מהן, כפי שעשתה עד היום. "התוכנית אושרה כבר ב-2013 ולא נדרשה יותר משנה כדי שהחלוקה תתבצע. במקום זאת, העירייה לקחה את כולם צעד אחורה כשחילקה בעלים מאוגדים בין בניינים באופן אקראי ולא מתחשב. ועדת הערר ששמעה את הבעלים שערערו, סימנה בהחלטתה את הדרך לכל התוכניות. מה שאירע עד כה היה מצב לא הגיוני כאשר מי שהיה אדיש ולא התאגד היה באותו מצב עם מי שדאג לעצמו והתאגד. זה גם מייצר קשיים כמו אנשים שלא מעוניינים לקדם את הפרויקט ותוקעים אותו או גורמים לצורך לנהל תביעות לפירוק שיתוף".

"אנו חוזרים ואומרים שיש חשיבות רבה לבעלים בהתאגדות וכל מי שאחראי לרכושו צריך לשאוף לכך אבל מי שלא יעשה זאת, לפחות לא יוכל להרוס לאחרים", אומרת עו"ד דונין.

 

קרא עוד